1. 1 sie 2024 · K1 szybko zdobyło popularność na całym świecie dzięki swojej prostocie zasad i spektakularnym pojedynkom. Walki odbywają się na ringu bokserskim, a zawodnicy rywalizują w trzech rundach po trzy minuty każda (w przypadku walk mistrzowskich – pięć rund).

2. Zasady. Kwestie techniczne. Zawodnicy rywalizują w kwadratowym ringu o wymiarach 6 × 6 m. Obowiązkowy sprzęt ochronny stanowią rękawice bokserskie, ochraniacz na krocze oraz ochraniacz na zęby [2].

Amateur K-1 Rules Amateur K-1 Rules within WKO caters for the middle ground between Kickboxing & Thaiboxers in a rule set each can adapt to.

4. Stosuje się zasadę, że jeśli zwycięzca np. ćwierćfinału nie jest w stanie przystąpić do następnej walki, w pierwszej kolejności zastępuje go przegrany, a gdyby i on nie mógł walczyć (został znokautowany lub również jest kontuzjowany), w półfinale wystąpi zwycięzca walki rezerwowej.

5. 10 maj 2023 · K1 Style to formuła kickboxingu, w której intencją zawodnika jest pokonanie przeciwnika przy użyciu dozwolonych technik zadawanych z pełną siłą, w dozwolone obszary trafień przypełnej koncentracji uderzającego. Można atakować przód i boki głowy oraz przód i boki tułowia.

6. Kwestie techniczne. Zawodnicy rywalizują w kwadratowym ringu o wymiarach 6 × 6 m. Obowiązkowy sprzęt ochronny stanowią rękawice bokserskie, ochraniacz na krocze oraz ochraniacz na zęby.

7. 15 gru 2022 · Jakie są podstawowe różnice w zasadach bezpieczeństwa dla zawodników MMA i K1? Podstawowe zasady bezpieczeństwa obejmują stosowanie odpowiedniego wyposażenia ochronnego, takiego jak rękawice i ochraniacze na zęby, oraz nadzór sędziowski nad przebiegiem walki.