1. محمد صلاح حامد محروس غالي, ur. 15 czerwca 1992 w Basjun) – egipski piłkarz, występujący na pozycji napastnika w angielskim klubie Liverpool oraz w reprezentacji Egiptu. Wychowanek El Mokawloon SC. W swojej karierze grał także w takich zespołach jak: FC Basel, Chelsea, ACF Fiorentina czy AS Roma.

2. Statystyka pokazuje bramki, które zdobył zawodnik Mohamed Salah z klubu FC Liverpool.

3. 4 paź 2023 · Oprócz licznych tytułów klubowych, Salah zdobył wiele wyróżnień indywidualnych, w tym dwukrotnie Piłkarza Roku w Premier League. Jego umiejętności strzeleckie były wielokrotnie doceniane, zdobywając Złoty But Premier League w dwóch kolejnych sezonach.

4. Premier League Szczebel ligi: 1.liga W drużynie od: 1 lip 2017 Umowa do: 30 cze 2025

5. 1x Piłkarz roku (według użytkowników Transfermarkt.de) 2018. Anglia. Statystyka pokazuje wszystkie zdobyte tytuły zawodnika Mohamed Salah z klubu FC Liverpool.

6. 15 cze 1992 · Mohamed Salah to Napastnik, który pojawił się w 7 meczach tego sezonu w Premier League, grając łącznie 606 minut. Mohamed Salah zdobywa średnio 0.59 goli na każde 90 minut spędzone na boisku.

7. W reprezentacji Egiptu Salah strzelił w październiku dwie bramki w wygranym 2:1 meczu z Kongo. Zapewnił tymi trafieniami swojej reprezentacji pierwszy od 1990 roku występ na Mistrzostwach Świata. Następnie w grudniu stał się piłkarzem, który najszybciej w historii klubu zdobył 20 bramek, bijąc rekord George'a Allena z 1895 roku.