Yahoo Poland Wyszukiwanie w Internecie

Search results

  1. Rosomák alebo staršie rosomach[ 1 ] (lat. Gulo) je rod cicavcov z tribusu Gulonini z podčeľade Guloninae z čeľade lasicovité (Mustelidae). Predkami rosomákov sú pravdepodobne rody Iberictis a Plesiogulo (Perunium), ktoré spolu s rosomákmi tvoria tribus Gulonini.

  2. Zadné končatiny sú dlhšie ako predné, čím sa u zvieraťa vyvíja zvláštna chôdza. Pohybuje sa pomaly, ale neuveriteľne vytrvalo. Vzdialenosť zvládne za deň 85 km. Aby sme parafrázovali známe príslovie, môžeme povedať, že „labky kŕmia rosomáka“.

  3. 9 lip 2009 · Rosomák sibírsky (Gulo gulo), je najsilnejšia lasicovitá šelma na svete a žije v severných oblastiach Severnej Ameriky, Európy a Ázie. Silné čeľuste má prispôsobené na požieranie surového mäsa, takže sa môže živiť aj starými premrznutými zdochlinami. Často loví bobry, zajace, veveričky a rôzne vtáky.

  4. Vyskytuje sa v severnej Eurázii (od Nórska po Kamčatku), na Aljaške, v Kanade a čiastočne v USA.

  5. Podstawowe fakty dotyczące Rosomak tundrowy: długość życia, mapa rozmieszczenia i siedlisk, styl życia i zachowania społeczne, zwyczaje godowe, dieta i odżywianie, wielkość i status populacji.

  6. Rosomak, naukowo znany jako Gulo gulo, jest największym lądowym członkiem rodziny łasicowatych (Mustelidae). Dzięki swojej krępej budowie i niedźwiedziowatemu wyglądowi, ten potężny i samotniczy drapieżnik zasłynął ze swojej siły i dzikości, często polując na ofiary większe od siebie.

  7. Samice rosomáků jsou březí 30 50 dní, na jaře se pak rodí dvě nebo tři mláďata. Ta se vyvíjejí rychle a velikosti dospělého rosomáka dosahují už v prvním roce. Jejich délka života dosahuje pěti až třiceti let, avšak horní hranice dosáhlo jen několik výjimečných jedinců.

  1. Ludzie szukają również