Yahoo Poland Wyszukiwanie w Internecie

Search results

  1. Magnetit – Wikipédia. Ellenőrzött. A magnetit az oxidásványok közé tartozó ásványfaj. A legfontosabb vasércásvány. Nevét az ókori Thesszália egyik városáról, Magnésziáról (Μαγνησία) kapta. [1] . A Magyarhoni Földtani Társulat a 2022-es év ásványának jelölte a gipsz és a kaolinit mellett, és a címet is elnyerte. [2] Keletkezése.

  2. A mágnesség fizikai fogalom, mely bizonyos testek (mágnesek) egymás közötti vonzó és taszító képességére utal. Mágneses alapjelenségek. [szerkesztés] Egyes vasércek, például magnetit (Fe 3 O 4) képesek apró vasdarabokat magukhoz vonzani. A mágneses test és a vasdarab között mindig vonzó a kölcsönhatás.

  3. Magnetron. A magnetron mikrohullám előállítására szolgáló vákuumcső, különleges elektroncső. A vákuumcsőben lévő központi katódot hengeres anód veszi körül. A katódról kilépő elektronok elektromos és mágneses térben belépő erők hatására körpályán mozognak.

  4. en.wikipedia.org › wiki › MagnetMagnet - Wikipedia

    e. A magnet is a material or object that produces a magnetic field. This magnetic field is invisible but is responsible for the most notable property of a magnet: a force that pulls on other ferromagnetic materials, such as iron, steel, nickel, cobalt, etc. and attracts or repels other magnets.

  5. Ez a magyar nyelvű Wikipédia. 2003-ban indult, jelenleg 548 877 szócikket tartalmaz. A Wikipédia sok más nyelven is elérhető. A legnagyobb Wikipédiák (több mint 2 000 000 szócikkel): angol, francia, holland, német, orosz, svéd, szebuano.

  6. A magnetár olyan neutroncsillag, melynek rendkívül erős a mágneses tere, ez a tér hozza létre az óriási mennyiségű elektromágneses sugárzást, mely részben röntgen-, részben gamma tartományba esik. Ezeknek az égitesteknek az elméletét Robert Duncan és Christopher Thompson alkotta meg 1992 -ben.

  7. sk.wikipedia.org › wiki › MagnetMagnet – Wikipédia

    Magnet je objekt, ktorý v priestore vo svojom okolí vytvára magnetické pole. Môže mať formu permanentného magnetu alebo elektromagnetu. Permanentné magnety nepotrebujú k vytváraniu magnetického poľa žiadnu vonkajšiu energiu. Vyskytujú sa prirodzene v niektorých nerastoch, ale dajú sa tiež vyrobiť.

  1. Ludzie szukają również