1. Strona 10 z 69 OFICJALNE PRZEPISY GRY W KOSZYKÓWKĘ 2014 Maj 2014 Art. 3 Wyposażenie Wymagane jest następujące wyposażenie: Konstrukcje tablic, każda składająca się z: - Tablicy. - Kosza złożonego z obręczy (uchylnej) i siatki. - Konstrukcji podtrzymującej wraz z osłoną. Piłki do koszykówki.

2. WYBRANE PRZEPISY GRY PIŁKA KOSZYKOWA. KOSZYKÓWKA. BOISKO. Wymiary: 28m x 15m. DRUŻYNA. liczy maksymalnie 12 zawodników, na boisku przebywa 5 zawodników. każdej drużyny, mecz nie może się rozpocząć, jeżeli jedna z drużyn nie jest w stanie wystawić pięciu zawodników gotowych do gry,

3. rzutem z gry ma wartość 2 pkt., kosz z rzutu wolnego – l pkt., a sprzed linii 6,75 m - 3pkt. Wygrywa ta drużyna, która w przepisowym czasie gry zdobędzie większą liczbę punktów. Jeśli po upływie czasu gry wynik jest remisowy, sędzia zarządza 5-minutową dogrywkę.

4. Są one publikowane w dwóch oddzielnych dokumentach. W celu ułatwienia przygotowań na te zmiany w przepisach na całym świecie, FIBA publikuje następujące doku-menty: Oficjalne Przepisy Gry w Koszykówkę i Wyposażenie Hali do Gry w Koszykówkę (dokumenty robocze. z zaznaczonymi na żółto zmianami – w języku angielskim*)

5. cloud-d.edupage.org › cloud › pilka_koszykowaPrzepis 1 - Gra - EduPage

1. Kosz jest zdobyty, kiedy żywa piłka wpada z góry do kosza i zostaje w nim lub przechodzi przez niego. 2. Przepis 1. Punkty są przyznane drużynie atakującej kosz, do którego piłka została wrzucona: * Kosz z rzutu wolnego zalicza się za jeden (1) punkt. * Kosz z pola rzutów za dwa punkty zalicza się jako dwa (2) punkty.

6. SIERPIEŃ 2019 OFICJALNE PRZEPISY GRY W KOSZYKÓWKĘ 3X3 Strona 5 z 59 KOSZYKÓWKA 3x3 – GRA Art. 1 Definicje 1.1 Mecz koszykówki 3x3 W koszykówce 3x3 na 1 kosz grają 2 drużyny po 3 zawodników i maksymalnie jednym zmienniku każda. Celem każdej z drużyn jest zdobywanie punktów za celne rzuty do kosza i zapobieganie zdobywaniu

7. Dziś zapoznamy się z zasadami gry w koszykówkę, przepisami oraz sędziowaniem. Waszym zadaniem jest zapoznanie się z treścią przygotowaną dla Was, gdy wrócimy do szkoły