Search results
Temat zajęcia: Zapoznanie z literą a, A na podstawie opowiadania „W obiektywie aparatu”. Cele ogólne: - poznanie litery a: małej i wielkiej, drukowanej i pisanej, - zapoznanie z ogólnymi zasadami działania aparatu fotograficznego. Cele operacyjne: - dziecko zna obraz graficzny litery A, a, - potrafi określić kierunki na kartce papieru,
24 paź 2008 · - Wprowadzenie litery „A”. Powtórzenie tych samych czynności w odniesieniu do wyrazu pomocniczego Adam . Zwrócenie uwagi na rolę i znaczenie wielkiej litery. - Omówienie wyglądu i kształtu liter „A, a” – małej i wielkiej, drukowanej i pisanej. - Umieszczenie nowych liter w schematach wyrazów pomocniczych. 7.
Przebieg lekcji. a) Faza przygotowawcza. Łańcuch skojarzeń: Nauczyciel zadaje uczniom pytanie – Co oznacza powiedzenie – od a do zet? Uczniowie udzielają odpowiedzi po kolei i zapisują je na tablicy. b) Faza realizacyjna. Pogadanka – Alfabet.
Scenariusz zajęć . Temat: Poznaję literę „a”. Cele operacyjne: Uczeń: • wymienia wyrazy zawierające głoskę „a” w nagłosie, śródgłosie i wygłosie (bez używania tych pojęć), • rozróżnia literę „a” małą i wielką, pisaną i drukowaną, • wyszukuje w tekście wskazaną przez nauczyciela literę,
TEMAT: "Królowa litery „A,a" – ściana pełna liter. Wprowadzenie litery ”A,a” wg odimiennej metody nauki czytania I. Majchrzak. Opracowała : Agnieszka Nowakowska. Cel ogólny: -Poznanie litery "A,a", jej miejsca w alfabecie i imionach dzieci; Cele szczegółowe:
Zadania dla dzieci utrwalające poznane litery „a, o"- układanie pod literami obrazków zaczynających się tą głoską; ćwiczenia graficzne- ozdabianie wzorami literopodobnymi konturu litery „A”.
W tym dziale przedstawiamy literkę A i a. Karty pracy z alfabetem, dzieci ćwiczą pisanie w linii, dodatkowo mają obrazek pomocniczy, a jak aparat, gdzie mogą kreślić literę wielką i małą A i a po śladzie. Są też szablony z konturem litery drukowanej i pisanej. Można je wykleić, pokolorować i wyciąć.