1. Austria - Polska 1:1, 12.06.2008. Przez godzinę w meczu z Austrią polscy kibice mogli liczyć na pierwsze w historii zwycięstwo w mistrzostwach Europy. Ostatnie minuty sprawiły jednak, że starcie z gospodarzami zakończyło się podziałem punktów.

2. Raport meczowy Austria - Polska w dniu 12 cze 2008 w: Europameisterschaft 2008.

3. Austria vs Poland 2007/08. All UEFA EURO match information including stats, goals, results, history, and more.

4. XIII Mistrzostwa Europy w Piłce Nożnej w 2008 roku odbyły się w Austrii i w Szwajcarii. Mistrzostwa rozpoczęły się 7 czerwca i trwały do 29 czerwca 2008 roku. Mistrzostwo po raz drugi w historii zdobyła reprezentacja Hiszpanii (pierwszy raz w 1964 roku), która reprezentowała Europę podczas Pucharu Konfederacji 2009 w Południowej Afryce.

5. Do mistrzostw Europy w Austrii i Szwajcarii reprezentacja Polski zakwalifikowała się, zajmując pierwsze miejsce w eliminacyjnej grupie A, w której wyprzedziła m.in. Portugalię. W turnieju trafiła do grupy B, gdzie w pierwszym meczu przegrała 0:2 z Niemcami.

6. Ostatnie minuty pamiętnego meczu Polska-Austria, rozgrywanego w ramach Mistrzostw Europy 2008.

7. Game summary of the Austria vs. Poland Uefa European Championship game, final score 1-1, from June 12, 2008 on ESPN.